Palenie można rzucić


Palenie można rzucić, trzeba jednak stworzyć sobie odpowiednie warunki.

PaleniePrzypomnijcie sobie ten przełomowy moment w życiu gdy sięgnęliście po papierosa. Przecież wcale Wam nie smakował, a wręcz drażnił Was jego nieprzyjemny zapach. Co spowodowało, że zamiast uznać go za nieprzyjemne doświadczenie sięgnęliście po drugiego i trzeciego? Dużo osób nie wyobraża sobie życia bez „dymka”. Jednych uspokaja, drudzy po prostu lubią a jeszcze inni nie wyobrażają sobie życia bez „fajki”.


Palenie można rzucić, aby jednak tego dokonać trzeba ten proces dokładnie zaplanować. Po pierwsze trzeba chcieć – czuć potrzebę uwolnienia się od nałogu, który rujnuje zdrowie nasze i bliskich, a przy okazji skutecznie uszczupla Nasz portfel. Jeśli nie jesteście przekonani do tego kroku, to po prostu nie próbujcie.

  • Palenie tytoniu to nie tylko nałóg, ale także stan umysłu. Musimy więc przekonać siebie, że naprawdę chcemy się uwolnić od palenia papierosów – Nasza pewność musi być stu procentowa. Warto wypisać sobie wszystkie za i przeciw, oraz uświadomić sobie jakie wyrzeczenia Nas czekają. Gdy uda się przeciągnąć szalę na korzyść zerwania z nałogiem to będziemy już na dobrej drodze do rzucenia.
  • Ustalmy sobie realny termin, tak aby ostatni wypalony papieros był świadomą decyzją. Idealnie gdy będziemy mogli w tym czasie wyjechać np. na urlop. Chodzi o to by możliwie maksymalnie wyeliminować sytuacje stresowe, które najczęściej skłaniają nas do sięgnięcia po papierosa.
  • Dobrze zadbać o to aby w Naszym otoczeniu były osoby niepalące. Chęć zapalenia będzie nie tylko krępująca, ale będzie stwarzała pewne utrudnienia – chociażby potrzebę zmiany pomieszczenia czy oddalenia się od grupy. Dodatkowo obecność niepalących utwierdzi Cię w słuszności Twojej decyzji.
  • Zaplanuj czas tak aby ciągle mieć zajęcie. Najlepiej zdecydować się na aktywny wypoczynek, ruch w wielu przypadkach oddala chęć zapalenia papierosa, pyzatym po intensywnym wysiłku papieros wcale nie jest taki „smaczny”.
  • Zawsze miej w zanadrzu coś co w sytuacjach awaryjnych złagodzi brak papierosa: guma do żucia, miętówka itp.
  • Postaraj się aby o Twojej „akcji rzucania palenia” wiedziało jak najwięcej osób – to może być silna motywacja, gdyż „łamiąc się” udowodnisz brak siły charakteru.
  • Zapytaj lekarza w jaki sposób złagodzić głód nikotynowy – z pewnością właściwie Ci doradzi.

Skuteczna metoda na rzucenie palenia. Tabletki Nicorix nie zawierają nikotyny ani cytyzyny! Są 100% naturalne i bezpieczne a jednocześnie skuteczne. Swój sukces zawdzięczają przede wszystkim kudzu. Korzeń kudzu działa na zasadzie blokowania receptorów nikotynowych, „oszukując” w ten sposób nasz organizm i sprawiając, że ochota na papierosa znika już po zażyciu jednej kapsułki.

RADA: Pomimo tego, że doskonale wiesz jak szkodliwy dla Twojego zdrowia jest papieros, postaraj się odpowiednio do edukować o wadach tego nałogu i długotrwałych skutkach jakie za sobą niesie. To może być bardzo dobra motywacja, aby przekonać samego siebie do zerwania z „dymkiem”. Dodatkowo przelicz ile ten nałóg Cię kosztuje – paczka dziennie to ponad 300 zł w miesiącu mniej!!! Ile można za to kupić kosmetyków, ciuchów i innych fajnych rzeczy:)

Udostępnij ten artykuł na:

Aleksandra Emini

Autorka tekstów o zdrowym trybie życia, urodzie, suplementach. Blogerka. Z wykształcenia jest dietetykiem. Prywatnie mama dwóch córek, żona, miłośniczka diet i jazdy na rowerze. Aleksandra Emini wkłada dużo energii, pasji i czasu w przygotowanie każdego tekstu. Stara się by jej opracowania były rzeczowe, obiektywne a jednocześnie "lekkostrawne" dla czytelników. Więcej informacji na temat Aleksandry Emini znajdziesz na jej blogu osobistym: https://aleksandraemini.home.blog/.

Zobacz wszystkie wpisy autora:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *