Zabieg Hammam w jednym produkcie


Zabieg Hammam w jednym produkcie
Zabieg Hammam w jednym produkcie

Do wykonania marokańskiego zabiegu pielęgnacyjnego Hammam, który odnawia nie tylko ciało, ale i umysł, niezbędne jest czarne mydło (oczyszcza), glinka (odżywia), jak i olej arganowy (nawilża). Dzięki żelowi pod prysznic, który zawiera te 3 składniki, możemy skorzystać z zalet zabiegu, we własnej łazience.

Na czym polega zabieg Hammam?

Słowo „Hammam” oznacza publiczną łaźnię, która pełni w Maroku ważną rolę. Mieszkańcy tego kraju, od wieków, poddają się w niej zabiegowi pielęgnacyjnemu, który odnawia nie tylko ciało, ale i umysł. Polega na oczyszczeniu, złuszczeniu, odżywieniu i nawilżeniu skóry.

Do jego wykonania potrzebne są: czarne mydło, rękawica Kessa, glinka Rhassoul, olej arganowy.

Więcej na temat jak wykonać samemu zabieg Hammam w domu:

Marokański zabieg Hammam – jak wykonać samemu w domu.

Czarne mydło – oczyszczenie

Oryginalne czarne mydło Savon Noir
Oryginalne czarne mydło Savon Noir

Oryginalne mydło Savon Noir wytwarzane jest w Maroko, tradycyjnymi metodami, z czarnych oliwek i oleju oliwnego. Ma postać ciemnej pasty, której kolor zależy od stopnia dojrzałości oliwek, z których została wytworzona (od ciemno zielonego do ciemno brązowego).

Działa jak naturalny peeling enzymatyczny, gdyż delikatnie usuwa zrogowaciały naskórek i wspomaga detoksykację komórek. Poza tym oczyszcza i zwęża pory, a także reguluje wydzielanie sebum. Z powodu całkowicie naturalnego pochodzenia, nie uwrażliwia i nie zatyka porów. Dlatego przeznaczone jest również dla cery wrażliwej.

Rękawica Kessa – masaż i peeling

Podczas rytuału Hammam, czarne mydło nakładamy na wilgotną skórę. Następnie po jej zmiękczeniu, wykonujemy gomaż, czyli masaż kolistymi ruchami, poszczególnych części ciała. Wykorzystuje się do tego rękawicę Kessa, która wykonana jest z ziarnistej tkaniny.

Dzięki wspólnemu działaniu mydła i rękawicy, nie tylko złuszczamy skórę i usuwamy obumarłe komórki, ale również poprawiamy krążenie krwi i mikrodrenaż. Zapewniamy właściwy przebieg procesów regeneracyjnych. Skóra natychmiastowo stanie się bardziej gładka i miła w dotyku. Poprawiamy jej jędrność i elastyczność, a także wyrównujemy niedoskonałości.

Glinka Rhassoul – odżywienie

Wulkaniczna glinka Rhassoul, którą wydobywa się wyłącznie w Maroku (jej złoża występują w górach Atlas), jest bogatym źródłem minerałów takich jak: magnez, krzem, potas, wapń, żelazo, glin, miedź, lit i cynk. Sprzedawana jest w postaci proszku lub płatków, a po wymieszaniu z wodą, przybiera postać gęstej masy „błotnej”. Można zrobić z niej odżywczą maskę na twarz, całe ciało lub włosy.

Glinka Rhassoul przede wszystkim:

  • odżywia minerałami,
  • eliminuje nieczystości i martwe komórki skóry,
  • poprawia elastyczność i jędrność,
  • zapobiega wysuszeniu i redukuje łuszczenie skóry.

Doskonale sprawdza się przy pielęgnacji skóry wrażliwej, skłonnej do alergii lub trądzikowej.

Olej arganowy – nawilżenie

Ostatnim etapem Hammam jest nawilżenie skóry, która po dokładnym oczyszczeniu łatwiej będzie wchłaniać substancje odżywcze. Wykorzystuje się do tego olej arganowy, który nazywany jest marokańskim płynnym złotem. To bogate źródło witaminy E, a także kwasów omega-6 i omega-9, które pomagają skórze odzyskać równowagę wodną.

Ten skuteczny emolient odbudowuje płaszcz hydrolipidowy skóry, zmiękcza barierę naskórkową i pozostawia ochronną warstwę okluzyjną. Pobudza komórki do odbudowy, przyspiesza regenerację warstwy naskórkowej i wzmacnia ją. Neutralizuje wolne rodniki, dzięki czemu spowalnia procesy starzenia. Poza tym nadaje skórze elastyczność, a tym samym zapobiega powstawaniu cellulitu.

Osoby, które chciałyby skorzystać z zalet zabiegu Hammam, mogą na marokosklep zakupić żel pod prysznic, którego kompozycja oparta jest na naturalnym czarnym mydle. W jego składzie znajduje się odżywcza glinka Rhassoul, która dostarcza minerałów. Z kolei dzięki zawartości oleju arganowego, nawilża i łagodzi podrażnioną skórę, a także zapobiega jej przedwczesnemu starzeniu się.

Kosmetyk nie zawiera SLS, SLES, parabenów, sztucznych barwników, ani substancji zapachowych. Można stosować go również w przypadku skóry skłonnej do podrażnień i alergii, ponieważ nie uszkadza naturalnej bariery ochronnej. Poza tym jest dobrze tolerowany przez skórę wrażliwą.

Udostępnij ten artykuł na:

Aleksandra Emini

Autorka tekstów o zdrowym trybie życia, urodzie, suplementach. Blogerka. Z wykształcenia jest dietetykiem. Prywatnie mama dwóch córek, żona, miłośniczka diet i jazdy na rowerze. Aleksandra Emini wkłada dużo energii, pasji i czasu w przygotowanie każdego tekstu. Stara się by jej opracowania były rzeczowe, obiektywne a jednocześnie "lekkostrawne" dla czytelników. Więcej informacji na temat Aleksandry Emini znajdziesz na jej blogu osobistym: https://aleksandraemini.home.blog/.

Zobacz wszystkie wpisy autora:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *