Ćwiczenia, dzięki którym pozbędziesz się cellulitu.


Pożegnaj cellulit fot.123rf
Pożegnaj cellulit fot.123rf

Uda, biodra i pośladki – czyli strategiczne miejsca, w których ryzyko powstawania cellulitu jest największe. Nie ma znaczenia czy „pomarańczowa skórka” upodobała sobie już te obszary na Twoim ciele czy nie. Odpowiedni zestaw ćwiczeń, nie tylko może zapobiec odkładaniu się tkanki tłuszczowej w tych miejscach, ale również skutecznie wspomoże walkę z tą nieestetyczną przypadłością.
Ćwiczenia, o których będzie za chwilę mowa, są Wam znane, jednak codzienne wykonywanie tego określonego zestawu daje pierwsze efekty już po pierwszych dwóch tygodniach od momentu rozpoczęcia treningu. Bardzo dobrze jest równorzędne stosowanie diety oraz kosmetyków, przeznaczonych specjalnie do walki z „pomarańczową skórką”, gdyż dzięki temu efekt będzie szybszy i dużo bardziej trwały. Proponowany przez nas trening nie zajmie Wam wiele czasu. Można go wykonać np. w trakcie oglądania ulubionego serialu:) Łączmy przyjemne z pożytecznym, a efekty tylko zmobilizują nas do systematyczności. Ćwiczenia na cellulit mogą być wykonywane przez osoby w każdym wieku i nie ma tu większych przeciwwskazań co do ich wykonywania. Warto się jednak skonsultować wcześniej z lekarzem, by uniknąć niepotrzebnych problemów.
Zapraszamy do systematycznego (codziennie) wykonywania poniższego zestawu.

Ćwiczenia na cellulit na udach, biodrach i pośladkach:

1. Na plecach – aby wykonać to ćwiczenie należy położyć się na plecach. Wyprostowane nogi unosimy pionowo w górę a następnie na zmianę uginamy jedno kolano – wytrzymujemy chwilę, a potem drugie kolano. W taki sposób ćwiczymy przez kolejne 5 minut.
2. Nożyce boczne – kładziemy się na boku. Następnie podnosimy wyprostowaną w kolanie nogę jak najwyżej i opuszczamy. Czynność ta powinna trwać przez 2,5 minuty potem zmieniamy bok.
3. Waga – siadamy na podłodze, plecy proste, nogi proste – złączone ze sobą. Teraz na przemian unosimy obie nogi w górę i opuszczamy. Ćwiczenie powtarzamy przez 5 minut.
4. Z krzesłem – stajemy na lewej nodze, a lewą ręką opieramy się o krzesło. Kolano lewej nogi lekko uginamy i w tej pozycji unosimy i opuszczamy nogę w bok. Ćwiczymy 2,5 minuty potem zmieniamy nogę.
5. Na brzuchu – kładziemy się na brzuchu na podłodze. Splatamy ręce pod brodą, nogi proste. Teraz powoli podnosimy złączone nogi w górę i po chwili opuszczamy w dół. Ćwiczenie wykonujemy przez 5 minut.
Pomimo tego, że prezentowany trening jest typowo zestawem ćwiczeń na pozbycie się „pomarańczowej skórki” ma również kilka innych zalet. Wysmukla ćwiczone partie ciała, powoduje skuteczne spalanie zalegającej tkanki tłuszczowej, wzmacnia mięśnie a także sukcesywnie polepsza ogólną kondycję. Ćwiczenia nie należą do forsownych więc na pewno spodobają się tym z Was, którzy nie lubią intensywnego wysiłku.

Udostępnij ten artykuł na:

Aleksandra Emini

Autorka tekstów o zdrowym trybie życia, urodzie, suplementach. Blogerka. Z wykształcenia jest dietetykiem. Prywatnie mama dwóch córek, żona, miłośniczka diet i jazdy na rowerze. Aleksandra Emini wkłada dużo energii, pasji i czasu w przygotowanie każdego tekstu. Stara się by jej opracowania były rzeczowe, obiektywne a jednocześnie "lekkostrawne" dla czytelników. Więcej informacji na temat Aleksandry Emini znajdziesz na jej blogu osobistym: https://aleksandraemini.home.blog/.

Zobacz wszystkie wpisy autora: