Domowe sposoby na regenerację włosów suchych i zniszczonych


Domowe sposoby na regenerację włosów suchych i zniszczonych
Domowe sposoby na regenerację włosów suchych i zniszczonych

Chciałabym podzielić się z Wami przepisami na domowe kosmetyki do pielęgnacji włosów. Zima to okres, kiedy powinniśmy szczególnie dbać o włosy. Są one narażone nie tylko na niskie temperatury, wiatr, czy sezonowe osłabienie, ale także na uszkodzenia mechaniczne wynikające z noszenia nakryć głowy. To bardzo ważne aby w tym czasie stosować właściwe i skuteczne terapie wzmacniające, aby uniknąć zmatowieniu, łamamiu czy wypadaniu włosów.
W artykule „Domowe sposoby na regenerację włosów suchych i zniszczonych” poznasz przepisy na trzy maseczki regenerujące włosy:

Jak się okazuje najwięcej dobrodziejstw znajduje się w domowej kuchni, a dokładniej w produktach spożywczych, z których z pewnością korzystacie na co dzień. Bardzo ważną rzeczą podczas stosowania domowych masek jest ich zmywanie. Po zastosowaniu trzeba kosmetyk dokładnie zmyć, gdyż samo płukanie najczęściej pozostawia resztki maski na włosach. Tak więc na zakończenie każdej kuracji tego typu, dokładnie myjemy włosy szamponem i nakładamy odżywkę, której zazwyczaj używamy. Bez obaw, nie zmieni to absolutnie skuteczności naszej maseczki;)

Maseczki bananowe

Maseczki do włosów bananowe

Maseczka regenurująca włosy – bananowa I

Składniki maseczki regenurącej włosy:

  • 1 dojrzały banan,
  • 0,5 małego jogurtu naturalnego,
  • żółtko,
  • 1 łyżka miodu,
  • 1 łyżka oleju kokosowego.

Wykonanie maseczki:

Banana myjemy, obieramy, odcinamy końce. Kroimy i wraz z resztą składników miksujemy blenderem. Nakładamy na włosy (mogą być wcześniej umyte, ale nie ma takiej konieczności). Zawijamy głowę w ręcznik, aby powstał kompres i tak pozostawiamy na około 15 minut. Po tym czasie spłukujemy chłodną wodą, a następnie dokładnie myjemy. Maseczka bananowa zalecana jest do włosów suchych i zniszczonych. Regeneruje, zwiększa elastyczność i sprężystość włosów.

Maseczka bananowa II

Składniki maseczki:

  • 1 banan średniej wielkości;
  • 2 łyżki stołowe jogurtu naturalnego;
  • 2 łyżeczki oleju z pszenicy;
  • 1 łyżeczka oleju sojowego;
  • 1/2 łyżeczki miodu pszczelego;
  • 2 łyżeczki skondensowanego mleka;
  • 4 krople oleju.

Wykonanie maseczki regenurącej włosy z bananem:

Zanim zaczniemy przygotowywać maseczkę dokładnie myjemy banana i obieramy go ze skórki. Następnie odcinamy końce owocu i kroimy. Banana i resztę składników mieszamy w mikserze do uzyskania jednolitej papki. Przed nałożeniem maseczki myjemy włosy jeden raz łagodnym szmponem i spłukujemy ciepłą wodą. Maseczkę nakładamy równomiernie na włosy, delikatnie wcieramy przez krótką chwilę, nakładamy folię lub czepek foliowy. Następnie okręcamy głowę ręcznikiem aby powstał kompres. Maseczkę pozostawaiamy na włosach przez 15 minut. Po tym czasie zmywamy ciepłą wodą z dodatkiem delikatnego szamponu. Regenerująca maseczka bananowa ma zbawienny wpływ na włosy i skórę głowy. Poprawia elastyczność, nadaje blasku i regeneruje suche i zniszczone włosy.

Maseczka oliwkowa do włosów

Maseczka oliwkowa do włosów
Składniki maseczki oliwkowej do włosów:

  • 5 łyżek oliwy z oliwek;
  • 2 jajka.

Wykonanie maseczki:

Składniki mieszamy dokładnie w mikserze lub ubijamy dokładnie trzepaczką. Powstały kosmetyk nakładamy na włosy. Następnie zabezpieczmy głowę foliowym czepkiem lub folią. Po 15 minutach dokładnie zmywamy włosy wodą z szamponem. Maseczka oliwkowa przeznaczona jest do włosów suchych, cienkich i zniszczonych. Wzmacnia je i odżywia.

W następnej części naszego mini poradnika poznasz sposoby na włosy wykorzystujące surowe żółtko, czarną rzepę oraz czosnek.

Udostępnij ten artykuł na:

Aleksandra Emini

Autorka tekstów o zdrowym trybie życia, urodzie, suplementach. Blogerka. Z wykształcenia jest dietetykiem. Prywatnie mama dwóch córek, żona, miłośniczka diet i jazdy na rowerze. Aleksandra Emini wkłada dużo energii, pasji i czasu w przygotowanie każdego tekstu. Stara się by jej opracowania były rzeczowe, obiektywne a jednocześnie "lekkostrawne" dla czytelników. Więcej informacji na temat Aleksandry Emini znajdziesz na jej blogu osobistym: https://aleksandraemini.home.blog/.

Zobacz wszystkie wpisy autora: