Domowe sposoby na wypadanie włosów cz.I


Domowe sposoby na wypadanie włosów cz.IWypadanie włosów to poważny problem, z którym boryka się wiele kobiet i mężczyzn. Często przyczyna tego stanu jest banalna. Słabo odżywione i niewłaściwie pielęgnowane odpłacają nam nie tylko złą kondycją ale również wypadaniem. W takiej sytuacji możemy skorzystać z kilku domowych sposobów.

W nowym odcinku artykułu „Domowe sposoby na regenerację włosów suchych i zniszczonych” poznasz kolejne sposoby na domową regenerację włosów:

W wielu przypadkach takie kuracje dają fantastyczne efekty, bez przymusu stosowania środków farmakologicznych. Zacznijmy od sposobu dobrze znanego naszym babciom.

Kompres z surowego żółtka – kuracja na wypadające włosy

Kompres z surowego żółtka – kuracja na wypadające włosy
Kompres z surowego żółtka – kuracja na wypadające włosy

Kompres z surowego żółtka – nie budzi co prawda przyjemnych skojarzeń, ale jajka (szczególnie żółtko) to bardzo bogate źródło witamin takich jak witamina A, witamina D, witamina E i H oraz witamin z grupy B. Nie można również zapominać o sporej zawartości takich składników jak: fosfor, siarka, magnez, potas, sód, mangan, cynk, miedź, krzem, chlor, jod, fluor, żelazo. To właśnie dzięki takiemu bogactwu naturalnych minerałów kompresy z surowego żółtka idealnie sprawdzają się jako kuracja na wypadające włosy.

Wykonanie kompresu na włosy:

Skórę głowy smarujemy żółtkiem i zawijamy głowę ciepłym ręcznikiem. Kompres trzymamy do godziny, po czym spłukujemy.

Sok z czarnej rzepy – rewelacyjnie regeneruje cebulki włosowe

Czarna rzepa – jej sok wcierany w skórę głowy rewelacyjnie regeneruje cebulki włosowe, a także poprawia ukrwienie skóry. Dodatkowy atut kuracji to przeciwdziałanie powstawania łupieżu oraz zmniejszenie procesu przetłuszczania włosów.

Wykonanie:

Ścieramy na tarce korzeń nie odciskając soku od powstałej miazgi. Całość wcieramy w skórę głowy ( na lekko wilgotne włosy) delikatnie masując. Po kilkuminutowym masażu spłukujemy dokładnie włosy.

Czosnek – skutecznie stymuluje porost włosów

Czosnek - skutecznie stymuluje porost włosów
Czosnek – skutecznie stymuluje porost włosów

Czosnek – ta dosyć kontrowersyjna kuracja, jest dosyć średnio przyjemna ze względu na intensywny zapach czosnku. Udowodniono jednak, że zawarte w czosnku substancje bardzo skutecznie stymulują porost włosów. Kuracja czosnkowa jest także prosta w wykonaniu jak poprzednie. Wystarczy wetrzeć rozgniecione ząbki czosnku w skórę głowy pozostawić na max. 20 minut. Po upływie tego czasu niezbędne jest umycie włosów. Tę kurację stosujemy raz w tygodniu.

W następnej części przedstawimy kolejne domowe sposoby na kuracje przeciwdziałające wypadaniu włosów i stymulujące ich porost.

Udostępnij ten artykuł na:

Aleksandra Emini

Autorka tekstów o zdrowym trybie życia, urodzie, suplementach. Blogerka. Z wykształcenia jest dietetykiem. Prywatnie mama dwóch córek, żona, miłośniczka diet i jazdy na rowerze. Aleksandra Emini wkłada dużo energii, pasji i czasu w przygotowanie każdego tekstu. Stara się by jej opracowania były rzeczowe, obiektywne a jednocześnie "lekkostrawne" dla czytelników. Więcej informacji na temat Aleksandry Emini znajdziesz na jej blogu osobistym: https://aleksandraemini.home.blog/.

Zobacz wszystkie wpisy autora: