Domowe sposoby na wypadanie włosów cz.III


Domowe sposoby na wypadanie włosów cz.IIIZbliżając się ku końcowi naszego cyklu postanowiliśmy skupić się na kuracjach typowo ziołowych. Nie są to żadne odkrywcze kwestie, jednak z pewnością zapomniane lub najzwyczajniej niedoceniane. Z uporem maniaka przypominamy o wizycie u specjalisty, albowiem wypadnie włosów może mieć swoje głębsze podłoże.

W nowym odcinku artykułu „Domowe sposoby na regenerację włosów suchych i zniszczonych” poznasz kolejne sposoby na domową regenerację włosów:

Tonik z tatarakiem – pobudza porost włosów i przeciwdziała ich wypadaniu

TatarakTatarak – właściwie nie cieszy się popularnością, jednak jego właściwości lecznicze są znane od wieków. Główną zaletą tataraku jest fakt, że nie tylko pobudza porost włosów, ale również przeciwdziała ich wypadaniu. Ponadto wykazuje działanie przeciwłupieżowe, przeciwzapalne oraz odżywcze. Do kuracji wykorzystuje się kłącze tataraku. Ta część rośliny jest bogata w olejki eteryczne, terpeny, garbniki, kwasy organiczne, witaminę C a także sole mineralne. Poniżej przepis na tonik z kłączy tataraku.

Składniki toniku:

  • 2 łyżki kłączy tataraku do kupienia w sklepie zielarskim lub w aptece,
  • 1 szklanka wody,
  • 100 ml wódki lub mniej wedle uznania ( wódka ma właściwości konserwujące, więc tonik może dłużej stać, najlepiej w lodówce ).

Przepis na tonik z tatarakiem:
Kłącze zalej wodą i doprowadź do wrzenia. Mieszankę gotuj przez 10 minut. Po 10 minutach zostaw do wystygnięcia. Kiedy mieszanka jest już chłodna dolej wódki i całość przelej do słoiczka z zakrętką. Po każdym umyciu włosów wcieraj tonik i poczekaj aż wyschnie.

Herbatka z pokrzywy – najskuteczniejsza do pielęgnacji włosów

Herbatka z pokrzywy - najskuteczniejsza do pielęgnacji włosów
Herbatka z pokrzywy – najskuteczniejsza do pielęgnacji włosów

Pokrzywa – specjalnie zostawiliśmy ją na koniec, gdyż jest jednym z najskuteczniejszych ziół stosowanych do pielęgnacji włosów. Jest niezwykle bogata w witaminy takie jak witamina A, K, B2 i witamina C oraz w pierwiastki takie jak: wapń, fosfor, żelazo, siarkę, potas, potas, jod i sód. Ponadto w pokrzywie znajdziemy też: związki aminowe, garbnikowe, kwas pantotenowy, kwas organiczny (mrówkowy, glikolowy), olejki eteryczne, sole mineralne, chlorofil, serotoninę, histaminę, flawonoidy, fitosterole, karotenoidy. W leczeniu wypadania włosów pokrzywa najlepiej sprawdza się w postaci herbatki. Wiele osób stosuje kurację trzymiesięczną, polegającą na systematycznym piciu 1-2 szklanek naparu z liści pokrzywy dziennie. Po trzech miesiącach należy zrobić przerwę. Polecamy tę kurację ze względu na wiele dodatkowych korzyści. Poprawia stan cery, wzmacnia paznokcie, oczyszcza organizm z toksyn i kwasu moczowego, wzmacnia układ odpornościowy, wykazuje działanie antybakteryjne i antywirusowe, liście mają działanie przeciwalergiczne i oczyszczają zatoki. Pokrzywa zawiera dużo żelaza co przeciwdziała niedokrwistości, anemii i słabemu krzepnięciu krwi. Można również stosować płukanki z pokrzywy, jednak zaleca się tę metodę dla osób których włosy wykazują tendencję do przetłuszczania – w tym wypadku warto zastosować ją raz w tygodniu.

Dobra rada: Pokrzywę najbezpieczniej stosować w postaci herbatki do picia, jako płukanka może u niektórych osób prowadzić do przesuszenia włosów.

Udostępnij ten artykuł na:

Aleksandra Emini

Autorka tekstów o zdrowym trybie życia, urodzie, suplementach. Blogerka. Z wykształcenia jest dietetykiem. Prywatnie mama dwóch córek, żona, miłośniczka diet i jazdy na rowerze. Aleksandra Emini wkłada dużo energii, pasji i czasu w przygotowanie każdego tekstu. Stara się by jej opracowania były rzeczowe, obiektywne a jednocześnie "lekkostrawne" dla czytelników. Więcej informacji na temat Aleksandry Emini znajdziesz na jej blogu osobistym: https://aleksandraemini.home.blog/.

Zobacz wszystkie wpisy autora: