Jak najdłużej zachować jędrność piersi?


Nasz biust wraz z wiekiem, ciążami i kuracjami odchudzającymi, traci swoją jędrność. Aby opóźnić ten proces należy stosować odpowiednią dietę, a także wykonywać ćwiczenia czy masaże. Pomocne są również ajurwedyjskie rośliny i zioła, których składniki aktywne przyczyniają się do wzrostu ilości komórek w gruczołach sutkowych. Poza tym pobudzają syntezę włókien kolagenowych i elastynowych.

Jak najdłużej zachować jędrność piersi?
Jak najdłużej zachować jędrność piersi?

Pogoń za jak najlepszym wyglądem

Kobiety (i mężczyźni) mają coraz większe oczekiwania wobec swojego wyglądu. Przyczyniają się do tego media społecznościowe, telewizja czy kolorowa prasa. Oglądając zewsząd zdjęcia kobiet, o szczupłych sylwetkach i kształtnych piersiach, można popaść w kompleksy.

Przyczyny braku jędrności piersi

Jakie są przyczyny braku jędrności piersi? Istotne czynniki, które wpływają na utratę jędrności i elastyczności biustu to:

  • wiek (organizm wraz z upływem lat produkuje coraz mniej kolagenu),
  • liczba ciąż (im więcej – tym większe ryzyko wiotczenia),
  • nagły wzrost lub spadek wagi, intensywne kuracje odchudzające.

Piękne piersi bez operacji plastycznej

Czy można powiększyć piersi bez operacji plastycznej? Większość kobiet chce wyglądać młodo i atrakcyjnie, ale niekoniecznie za cenę operacji plastycznej. Wiążą się one z bólem i bliznami, ograniczeniem aktywności, a także konieczną rehabilitacją – noszeniem ubrania obciskającego (w dzień i w nocy). Nie należy zapominać o możliwych powikłaniach pooperacyjnych. Poza tym operacje plastyczne na powiększanie piersi są drogie, a ich rezultat może być inny od oczekiwanego.

Bardzo dobre rezultaty przynosi również stosowanie suplementów diety takich jak BreastFast:

Ćwiczenia w domu lub na siłowni

Czy istnieją jakieś ćwiczenia na poprawę wyglądu piersi? Piersi nie są zbudowane z mięśni, ale z tkanki tłuszczowej, dlatego nie możemy ich „wyrzeźbić”, jak np. pośladków. Jednak dzięki odpowiednim ćwiczeniom, możemy poprawić ich kształt. Kondycję mięśni w okolicach biustu poprawia gimnastyka ramion i klatki piersiowej. Możemy ćwiczyć samodzielnie w domu np. poprzez rozciąganie rąk za pomocą specjalnej taśmy do ćwiczeń. Warto jednak udać się do klubu fitness, na trening pod okiem trenera.

Ujędrniające masaże

Czy istnieją masaże poprawiające wygląd piersi? Jędrność naszych piersi możemy zwiększyć dzięki masowaniu ich, za pomocą delikatnych, okrężnych ruchów 3 palcami, wokół sutków. Masować należy od dołu do góry, nigdy odwrotnie. Dzięki temu pobudzimy nie tylko skórę, ale i mięśnie biustu. Jednak, aby masaż był skuteczny – powinien być wykonywany regularnie, najlepiej codziennie. Możemy wykonywać go po każdej kąpieli, podczas nakładania na ciało balsamu.

Dieta na ujędrnienie piersi

Czy dieta wpływa na jędrność piersi? Przede wszystkim pamiętajmy, aby pić jak najwięcej wody, gdyż właściwe nawodnienie organizmu pomoże utrzymać nawilżoną i elastyczną skórę. W naszej diecie powinny znaleźć się produkty bogate w witaminy (z grupy B oraz witamina A, witamina C i witamina E), kwasy tłuszczowe omega-3, a także w minerały (żelazo, selen, jod). Oczywiście należy unikać kawy, alkoholu, jak i przetworzonej żywności, z dużą ilością konserwantów.

Medycyna ajurwedyjska

W walce o jak najlepszy wygląd naszego ciała, pomocna jest medycyna ajurwedyjska, czyli najstarszy na świecie, udokumentowany system leczniczy, rodem z Indii. Zdobywa coraz większą popularność na całym świecie. Również w naszym kraju możemy skorzystać z ziołowych mieszanek leczniczych, masaży czy oryginalnej kuchni. Ajurwedyjskie receptury zawierają jedynie naturalne składniki, czyli rośliny i zioła, które są bezpieczne i nie pociągają za sobą skutków ubocznych. Wpływają na zdrowie, urodę i umysł.

Zioła i rośliny dla urody

W medycynie ajurwedyjskiej, w celu ujędrnienia piersi, stosuje się: korzeń witanii i szparaga dzikiego, nasiona kozieradki pospolitej, jęczmienia i soi, a także spirulinę. Zawarte w nich składniki aktywne, przyczyniają się do wzrostu ilości komórek w gruczołach sutkowych. Pobudzają syntezę włókien kolagenowych i elastynowych, które odpowiadają za właściwe napięcie skóry.

Nutrikosmetyk dla piersi

Ekstrakty z wszystkich powyższych roślin, które uprawiane są w Indiach, zawarte są w Elevation Plus. Dlatego można stosować go w celu:

  • ujędrnienia i uelastycznienia biustu, zapobiegania jego wiotczeniu,
  • uwydatnienia piersi, zwiększenia ich objętości i nadania im pełniejszego kształtu,
  • zapobiegania opadania biustu,
  • regeneracji i ochrony wszystkich warstw skóry.

 

Udostępnij ten artykuł na:

Aleksandra Emini

Autorka tekstów o zdrowym trybie życia, urodzie, suplementach. Blogerka. Z wykształcenia jest dietetykiem. Prywatnie mama dwóch córek, żona, miłośniczka diet i jazdy na rowerze. Aleksandra Emini wkłada dużo energii, pasji i czasu w przygotowanie każdego tekstu. Stara się by jej opracowania były rzeczowe, obiektywne a jednocześnie "lekkostrawne" dla czytelników. Więcej informacji na temat Aleksandry Emini znajdziesz na jej blogu osobistym: https://aleksandraemini.home.blog/.

Zobacz wszystkie wpisy autora:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *