Niekonwencjonalne sposoby wybielania zębów


Niekonwencjonalne sposoby wybielania zębówPiękne białe zęby to marzenie wielu kobiet, jednak wcale nie tak łatwo stać się posiadaczką hollywoodzkiego uśmiechu. Najskuteczniejszym sposobem jest m.in. wizyta u specjalisty i poddanie się zabiegom wybielania. Tego typu wyjście niesie jednak za sobą dosyć poważne koszty. Czy można ich uniknąć i poprawić blask uśmiechu w inny sposób?
Prezentujemy dziś kilka popularnych metod wybielania zębów w naturalny sposób. Są one coraz częściej rozpowszechniane na wszelkiego typu forach. Niestety mało kto zastanawia się nad skutkami tych „cudownych” metod. Popularne – nie zawsze znaczy, że bezpieczne – a więc zachęcamy do zapoznania się z pozytywnymi i negatywnymi skutkami domowych sposobów na hollywoodzki uśmiech.

Cytryna – sok z cytryny wcierany w zęby może je lekko rozjaśnić. Podobnie działa ponoć sok z truskawek oraz pomarańczy. Miazgę z tych owoców nakładamy na szczoteczkę i myjemy. Jest to sposób naszych babć powielany przez wielu po dzień dzisiejszy. Jednak kwas zawarty m.in. w cytrynie jest substancją „agresywną”. Długotrwałe poddawanie szkliwa jego działaniu nie tylko kilkukrotnie bardziej zwiększa ryzyko powstawania próchnicy, ale również może spowodować, że nasze zęby zacznie szpecić brzydki szary odcień.

Banan – pocieranie nim zębów( a dokładniej wewnętrzną stroną skórki banana) redukuje naleciałości. Dzieje się tak za sprawą zawartych w nim minerałów, np. wapnia czy potasu. Okazuje się, że większość osób, które stosowały tę metodę nie tylko potwierdza jej skuteczność, ale również nie zauważyła żadnych skutków ubocznych. Podobnie wyglądają recenzje w sieci. Wszystko wskazuje na to, że wybielanie zębów w ten sposób to metoda należąca do bezpiecznych.

Węgiel – sproszkowany węgiel ma działanie ścierające, więc usuwa przebarwienia. Niestety w dużym stopniu powoduje uszkadzanie powierzchni zębów. Zdecydowanie odradzamy tę metodę.

Sól – szczoteczkę zanurzamy w roztworze soli, a następnie myjemy zęby. Taki zabieg jednak, choć przynosi efekty, to uszkadza także szkliwo i może powodować nadwrażliwość na ciepłe, zimne czy słodkie pokarmy.

Soda – ogólnie przynosi bardzo dobry efekt wybielający – jest on jednak krótkotrwały. W bardzo szybkim tempie uszkadza szkliwo co zwiększa tendencję do powstawania przebarwień. Ponadto może przyczynić się do powstawania pęknięć, co w dużym stopniu sprawia, że zęby staja się „wrażliwsze”. Może przyspieszać powstawanie próchnicy.

Jeżeli chcesz zastosować bezpieczną metodę wybielania zębów to polecam iBright:

Udostępnij ten artykuł na:

Aleksandra Emini

Autorka tekstów o zdrowym trybie życia, urodzie, suplementach. Blogerka. Z wykształcenia jest dietetykiem. Prywatnie mama dwóch córek, żona, miłośniczka diet i jazdy na rowerze. Aleksandra Emini wkłada dużo energii, pasji i czasu w przygotowanie każdego tekstu. Stara się by jej opracowania były rzeczowe, obiektywne a jednocześnie "lekkostrawne" dla czytelników. Więcej informacji na temat Aleksandry Emini znajdziesz na jej blogu osobistym: https://aleksandraemini.home.blog/.

Zobacz wszystkie wpisy autora:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *