Różne temperamenty, czyli jaki masz typ libido – cz.II


Różne temperamenty, czyli jaki masz typ libido – cz.IIOto dalszy przegląd typów libido. Być może wpasowanie swoich zachowań w odpowiedni rodzaj nie rozwiąże wszystkich waszych łóżkowych problemów, ale z pewnością pomoże Wam zrozumieć przyczynę wielu z nich. Zapraszamy do lektury z nadzieją, że dzięki temu choć w niewielkim stopniu przyczynimy się do podniesienia temperatury w waszym zwiąku;)

W pierwszej części artykułu „Różne temperamenty, czyli jaki masz typ libido – cz.I” przedstawiliśmy następujęce typy libido: typ zmysłowy, typ erotyczny, typ odłączny, typ zależny, typ uzalezniony.

W drugiej części artykułu poznasz następujące typy libido:

Rodzaje / Typy libido:

Typ niezainteresowany

6. Typ niezainteresowany – częstotliwość zbliżeń w ilości 2 -3 razy w miesiącu jest dla Ciebie zupełnie wystarczająca? Jeśli możesz odpowiedzieć na to pytanie twierdząco, oznacza to że Twoje libido to typ niezainteresowany. Nie stanowi to, żadnego problemu w sytuacji gdy partnerowi taki stan rzeczy odpowiada. Jeśli jest jednak źródłem nieporozumień należałoby jakoś temu zaradzić. Każdy z Nas jest inny i odmienne rzeczy sprawiają nam przyjemność. Zamiast przejmować się, że nie podniecają nas pieszczoty, skupmy się na czerpaniu przyjemności z bliskości z partnerem. Poprośmy partnera o wyrozumiałość i więcej cierpliwości. Czułość jaką otrzymujemy to przejaw głębokiego uczucia i pożądania. Ta myśl w gruncie rzeczy może stać się bodźcem do seksualnego rozbudzenia. Nie traktujmy seksu jako aktu fizycznego, a jako niezwykle przyjemne miłosne zbliżenie dwojga kochanków.

Typ reaktywny

7. Typ reaktywny – chętnie odwzajemnia pieszczoty, jednak bardzo rzadko prowokuje sytuacje prowadzące do miłosnych zbliżeń. Bardzo często okazuje się, że osoba którą cechuje ten rodzaj temperamentu jest bierna podczas seksu, całkowicie poddając się inicjatywie partnera. Taka postać rzeczy nierozerwalnie wiąże się z odczuwaniem satysfakcji – jednak poddawanie się w całości drugiej osobie może stać się na dłuższą metę nudne. Partner, który otrzymuje jasny i czytelny sygnał, że jego zabiegi sprawiają przyjemność, odczuwa dużo większą satysfakcję, niż ta którą osiąga sam. Dobrze jest więc zaproponować od czasu do czasu coś co nam sprawia szczególną przyjemność. Może to być jakaś erotyczna zabawa lub podniecająca pozycja. Doceniajmy swoje potrzeby, a nasza atrakcyjność w oczach partnera znacząco wzrośnie.

Typ roszczeniowy

8. Typ roszczeniowy – Seks? Tak, a szczególnie gdy mam na niego ochotę. To główny wyznacznik typu roszczeniowego. Sęk w tym, że aby seks był udany to musi być chciany przez obojga z partnerów. Nie możemy traktować go jak coś, co nam się po prostu należy. Musimy sobie uświadomić, że miłosne zbliżenia mają dawać przyjemność obustronną. Przeświadczenie, że druga osoba powinna być w każdej chwili zadowolona z samej gotowości do miłosnego aktu, jest co najmniej błędne. Na każdym etapie związku należy zabiegać o względy partnera. Dbanie o to aby do alkowy nie zakradła się rutyna jest niezwykle kluczowe. Najlepsze rozwiązanie? Wyluzuj! Baw się seksem, ciesz się pieszczotami, urozmaicaj wasze życie intymne – efekt poprawy murowany.

Typ kompulsywny

9. Typ kompulsywny – cechą kluczową jest tutaj bodziec, czyli ściśle określona sytuacja lub rzecz, która wywoła silne podniecenie. Może to być pornografia, fetysz lub określona sytuacja w jakiej się znajdujemy. Brak takowego „zapalnika” automatycznie wyklucza akt seksualny. Jest to ściśle związane z brakiem zaspokojenia ukrytych potrzeb emocjonalnych. Niestety, ten typ w skrajnych przypadkach może całkowicie zrujnować życie uczuciowe i zniweczyć szansę na udany i szczęśliwy związek. Antidotum jest właściwie tylko jedno. Trzeba w sposób konkretny określić czego tak naprawdę nam brakuje i dążyć do jak najwłaściwszego rozwiązania problemu. Zaspokajanie potrzeb perwersyjnym seksem, tylko pogłębia problem. Potrzeba coraz to silniejszych doznań, stwarza realne zagrożenie niebezpiecznych zachowań. Zamiast pogłębiać ten stan rzeczy, zwróćmy się z prośbą o pomoc do specjalisty. Seksualne fantazje można zaspokajać także w inny sposób niż perwersja.

A Ty jakim jesteś typem?

Udostępnij ten artykuł na:

Aleksandra Emini

Autorka tekstów o zdrowym trybie życia, urodzie, suplementach. Blogerka. Z wykształcenia jest dietetykiem. Prywatnie mama dwóch córek, żona, miłośniczka diet i jazdy na rowerze. Aleksandra Emini wkłada dużo energii, pasji i czasu w przygotowanie każdego tekstu. Stara się by jej opracowania były rzeczowe, obiektywne a jednocześnie "lekkostrawne" dla czytelników. Więcej informacji na temat Aleksandry Emini znajdziesz na jej blogu osobistym: https://aleksandraemini.home.blog/.

Zobacz wszystkie wpisy autora: