Usuń cellulit chińską bańką


Masaż bańkami chińskim – z pewnością słyszeliście o tym sposobie walki z cellulitem. W związku ze świetnymi recenzjami tej metody postanowiliśmy przyjrzeć się jej dokładniej. Jak potwierdzają wypowiedzi internautek ta stara chińska terapia może dać naprawdę bardzo dobre efekty w terapii antycellulitowej. Co najważniejsze masaż bańkami chińskimi możecie wykonać w domu.
Terapia próżniowa sięga swymi korzeniami kilku tysięcy lat wstecz i wywodzi się z Chin. Już sam fakt wielowiekowej tradycji wzbudza zaufanie. Zastanówmy się jednak nad korzyściami jakie niesie za sobą masaż chińskimi bańkami. Podstawowy atut to poprawa krążenia krwi oraz limfy. Dzięki temu znacznemu przyspieszeniu ulega wydalanie zbędnych produktów przemiany materii oraz toksyn, które jak wiemy w dużym stopniu są odpowiedzialne za powstawanie pomarańczowej skórki. Terapia próżniowa pozwala na głęboki drenaż warstw skórnych co automatycznie powoduje pobudzenie znajdujących się w niej fitoblastów do zwiększonej produkcji elastyny i kolagenu dając efekt ujędrnienia i poprawy elastyczności. Cały ten proces w dosyć szybkim tempie przyspiesza rozbicie i redukcję cellulitu w miejscach poddanych masażowi. Brzmi pięknie, ale jakby nie patrzeć wiele osób korzystających z tej metody bardzo ją sobie chwali i potwierdza jej skuteczność.

Sposób wykonania masażu chińską bańką na cellulit:

  1. Pierwsza czynność jaką musimy wykonać to dokładne rozprowadzenie oliwki miejscu, które będziemy masować. Jest to bardzo ważne, gdyż dzięki temu kuracja będzie mniej bolesna. Nasza bańka musi swobodnie ślizgać się po skórze.
  2. Następny krok to wyciśnięcie z bańki powietrza i delikatne przystawienie jej do skóry, tak aby wewnątrz wytworzyła się próżnia, a bańka ściśle przylegała do skóry.
  3. Kiedy bańka przyssie się do skóry rozpoczynamy masaż wykonując podłużne lub koliste ruchy kierunku węzłów chłonnych oraz w stronę serca osiągając efekt tzw. autodrenażu. W ten sposób limfa zostanie skierowana we właściwym kierunku. Nie przytrzymujmy bańki w jednym miejscu tylko cały czas przesuwajmy ją po skórze. W ten sposób zapobiegniemy powstawaniu siniaków.

Masaż powinien trwać od 15 do 20 minut. Najlepiej aby wykonywać go w odstępach 2-3 dniowych. Dla osiągnięcia jak najlepszych efektów zabieg należy powtórzyć od 10 do 20 razy. Po zakończeniu kuracji warto profilaktycznie wykonać masaż raz na tydzień. Ta kuracja antycellulitowa jest bardzo tania. Koszt to ok.40 zł – czyli zakup zastawu baniek oraz dobrej oliwki. Dla porównania cena jednego zabiegu w salonie kosmetycznym to już wydatek rzędu 100-150 złotych za jednorazowy masaż. Pamiętajcie, że po zabiegu mogą pojawić sie siniaki- to zupełnie normalne. Starajcie się także, aby nie zassać bańką zbyt dużej ilości skóry, gdyż nie polepszy to w żaden sposób efektów kuracji a dla was samych będzie bolesne nieprzyjemne. Bardzo dobre efekty daje jednoczesna właściwa suplementacja.
OSTRZEŻENIE: Masażu bańkami chińskimi nie powinni stosować chorzy na: nowotwory, gruźlicę , żylaki w miejscach masowanych, gorączkę, stany ropne i wysiękowe skóry, zaburzenia krzepliwości krwi, skłonności do wylewów podskórnych oraz kobiety w trakcie ciąży i podczas menstruacji.

Udostępnij ten artykuł na:

Aleksandra Emini

Autorka tekstów o zdrowym trybie życia, urodzie, suplementach. Blogerka. Z wykształcenia jest dietetykiem. Prywatnie mama dwóch córek, żona, miłośniczka diet i jazdy na rowerze. Aleksandra Emini wkłada dużo energii, pasji i czasu w przygotowanie każdego tekstu. Stara się by jej opracowania były rzeczowe, obiektywne a jednocześnie "lekkostrawne" dla czytelników. Więcej informacji na temat Aleksandry Emini znajdziesz na jej blogu osobistym: https://aleksandraemini.home.blog/.

Zobacz wszystkie wpisy autora: