Włosy – jak je odpowiednio pielęgnować?


Naturalny blondJeśli zależy Wam na tym, aby Wasze włosy jak najdłużej cieszyły się zdrowym wyglądem musicie nie tylko zwracać uwagę na swoją dietę, ale również należycie o nie dbać. W wielu przypadkach odpowiednia pielęgnacja w dużym stopniu ograniczy wypadanie włosów. Stosowanie tych kilku poniższych porad nie tylko znacznie polepszy kondycję Waszych włosów, ale również sprawi, że odwdzięczą się one blaskiem i zdrowym wyglądem.
Na początek mycie. Wiele osób wykonuje tę czynność codziennie. Prawdę mówiąc najbardziej optymalna częstotliwość mycia włosów to 2 do 3 razy w tygodniu. Ma to związek z naturalnymi składnikami wnikającymi we włosy od ich nasady aż po końcówki. Zbyt częste mycie sprawia, że włosy nie mają szans na regenerację. Kolejna sprawa to szczotkowanie mokrych (bezpośrednio po umyciu) włosów. Używanie szczotki to bardzo poważny błąd, który prowadzi do łamania i wyrywania włosów. Zamiast korzystać ze szczotki używajmy grzebienia o szerokim rozstawie ząbków.

Najlepszą metodą jest czesanie włosów niewielkimi partiami z jednoczesnym przytrzymaniem ich u nasady. W ten sposób uda się nam ograniczyć potencjalne starty do minimum. Następna czynność związana z pielęgnacją włosów to ich suszenie. Unikajmy jak ognia suszenia gorącym strumieniem powietrza. Jest to najlepszy sposób aby osłabić włosy, które staną się kruche, łamliwe i przesuszone. Być może na co dzień nie zwracacie na to uwagi, ale częste spinanie włosów w tych samych miejscach np. w kucyk, na dłuższą metę powoduje zmniejszoną odporność włosów na łamanie w miejscu wiązania. Starajcie się co jakiś czas zmieniać sposób uczesania, aby zmniejszyć ryzyko narażania włosów na osłabienia mechaniczne. Starannie dobierajcie kosmetyki do stylizacji fryzur. Najbardziej niekorzystne działanie wykazuje lakier do włosów. Zatrzymując wilgoć powoduje znaczne wysuszenie włosów. Odpuśćmy sobie również fryzury wymagające tapirowania – to najlepsza droga do zniszczenia włosów.

Jednym z istotniejszych aspektów pielęgnacji włosów jest dbanie o skórę głowy. Wiedzieliście, że systematyczny masaż skóry głowy pobudza krążenie krwi dodatkowo stymulując pobudzanie cebulek włosów? Czas więc wdrożyć masaż skóry głowy jako element pielęgnacyjny. Taki zabieg zdecydowanie przyspieszy porost włosów a także zmniejszy częstotliwość ich wypadania. Na koniec parę słów na temat stosowania kosmetyków do włosów. Najczęstszy błąd jaki popełniamy to chaotyczne wcieranie odżywki do włosów, a także szybkie jej spłukiwanie. Aby jej skuteczność była przez Nas zauważalna należy po pierwsze nałożyć kosmetyk od nasady włosów aż do ich końcówek i wczesać ją grzebieniem. Po drugie pozostawmy ją na włosach co najmniej przez 4 minuty. Czas ten wystarczy na to aby składniki odżywcze przeniknęły w głąb struktury włosa. Pamiętajmy, że odpowiednia higiena i pielęgnacja włosów i skóry głowy, daje bardzo realne szanse aby zaprocentować w przyszłości pięknymi i zdrowymi włosami.

Udostępnij ten artykuł na:

Aleksandra Emini

Autorka tekstów o zdrowym trybie życia, urodzie, suplementach. Blogerka. Z wykształcenia jest dietetykiem. Prywatnie mama dwóch córek, żona, miłośniczka diet i jazdy na rowerze. Aleksandra Emini wkłada dużo energii, pasji i czasu w przygotowanie każdego tekstu. Stara się by jej opracowania były rzeczowe, obiektywne a jednocześnie "lekkostrawne" dla czytelników. Więcej informacji na temat Aleksandry Emini znajdziesz na jej blogu osobistym: https://aleksandraemini.home.blog/.

Zobacz wszystkie wpisy autora: