Jakie produkty barwią zęby? Czego należy się wystrzegać, aby mieć piękny i biały uśmiech bez przebarwień

Piękny, biały uśmiech to niezwykle ważny element wizerunku. Wiele osób, mimo dbałości o codzienną higienę jamy ustnej nie jest w stanie uzyskać pożądanego, jasnego koloru zębów z powodu uciążliwych przebarwień. Może więc, przed wyborem kolejnej pasty, obiecującej niesamowity efekt wybielający, trzeba zastanowić się, jakie czynniki mają wpływ na zmianę koloru zębów? Warto w pierwszej kolejności przyjrzeć się liście produktów, które odpowiadają za przebarwienia na zębach. Znając wroga zębowej bieli, znacznie łatwiej będzie go pokonać.

Czytaj dalej Jakie produkty barwią zęby? Czego należy się wystrzegać, aby mieć piękny i biały uśmiech bez przebarwień

Dlaczego papierosy i białe zęby nie idą w parze?

Dlaczego papierosy i białe zęby nie idą w parze?
Dlaczego papierosy i białe zęby nie idą w parze?

Nałóg papierosowy oraz stan uzębienia palacza to dwie niezwykle zależne od siebie rzeczy. I nie mamy na myśli jedynie osadu jaki w bardzo brzydki sposób szpeci nasz uśmiech. Skoro już wiemy, że palenie jest mega szkodliwe dla zdrowia to zgłębmy teraz kolejne zagadnienie przemawiające za koniecznością zerwania z tym nałogiem. Czytaj dalej Dlaczego papierosy i białe zęby nie idą w parze?

Niekonwencjonalne sposoby wybielania zębów

Niekonwencjonalne sposoby wybielania zębówPiękne białe zęby to marzenie wielu kobiet, jednak wcale nie tak łatwo stać się posiadaczką hollywoodzkiego uśmiechu. Najskuteczniejszym sposobem jest m.in. wizyta u specjalisty i poddanie się zabiegom wybielania. Tego typu wyjście niesie jednak za sobą dosyć poważne koszty. Czy można ich uniknąć i poprawić blask uśmiechu w inny sposób? Czytaj dalej Niekonwencjonalne sposoby wybielania zębów