Zioła – naturalne afrodyzjaki dla mężczyzn


Zioła – naturalne afrodyzjaki dla mężczyzn
Zioła – naturalne afrodyzjaki dla mężczyzn

Problem związany z obniżonym libido dotyka zarówno kobiet jak i mężczyzn. Jednak w przypadku Panów konsekwencje zaburzeń erekcji rzutują na ogólne samopoczucie psychofizyczne. Frustracje z tym związane bardzo często dominują niemalże każdą dziedzinę życia: pracę, kontakty towarzyskie, związki. Badania wykazują, że problem z libido ma co 10 mężczyzna na świecie ale pomocy w jego rozwiązaniu szuka niewielu.
Przyczyny problemów z libido w przypadku Panów są identyczne jak u Pań. Tak więc w większości przypadków kłopoty z libido są powiązane z dużym stresem, przemęczeniem, brakiem snu i mnóstwem problemów osobistych, które stają się czynnikiem dominującym życie codzienne. Lekarstw na tę intymną przypadłość szukano już w starożytności, korzystając z różnych ziół i naturalnych składników, które miały powodować zwiększony popęd płciowy i potencję. Afrodyzjaki bo właśnie o nich mowa najczęściej zwiększają poziom hormonów płciowych. Spektrum ich działania jest ogromne gdyż wpływają na szereg ludzkich zmysłów pobudzając tym samym układ hormonalny do produkcji hormonów płciowych odpowiedzialnych z potencję. Ponadto wiele ziół i roślin zawiera substancje, które osłaniają układ nerwowy zmniejszając tym samym stres, a także powodują rozszerzenie naczyń krwionośnych, poprawiając tym samym ukrwienie i funkcjonowanie męskich narządów płciowych. Wiele afrodyzjaków jest przez nas spożywanych na co dzień, aby jednak ich działanie przynosiło określony efekt, musimy zadbać o odpowiednią ilość tych składników diecie.

Co wpływa na poprawę libido?

Pokarmy: awokado, truskawki, zupa cebulowa, czekolada, dziczyzna, jaja, kawior, małże, miód, orzechy włoskie, ostrygi, pory, ryby, seler, sery kozie, suszone owoce (daktyle, figi, morele), szparagi
PRZYPRAWY: chili, chrzan, cynamon, czosnek, cząber, gałka, muszkatołowa, imbir, kardamon, pieprz, pieprz kajeński, wanilia, kapary
Zioła i preparaty roślinne: lubczyk ogrodowy, muira-puama, niektóre kaktusy, nasiona powoju amerykańskiego, Damiana (Turnera diffusa), preparaty z miłorzębu, cukierki i herbaty z żeń-szenia.

Napoje: czekolada, kakao, kawa, szampan, różne koktajle alkoholowe i mleczne, mleko kozie

Przejdźmy teraz do sedna – czyli ziół, które mogą naturalnie wspomóc organizm w problemach z obniżonym libido. Pamiętajmy że działanie ziół jest wielokierunkowe, tco zwiększa szanse na powodzenie w rozwiązaniu naszych „łóżkowych” problemów.

  • Buzdyganek ziemny (Tribulus terrestris) – zawiera saponozydy steroidowe. Ich działanie jest łączone ze zwiększeniem się erekcji i doznań seksualnych. Niektóre z badań wskazują na pozytywny wpływ buzdyganka na poziom testosteronu, co automatycznie zwiększa możliwości seksualne.
  • Korzeń Maki (Lepidii meyeni radix, Lepidium Mesenii) – korzeń tej rośliny zawiera cynk, witaminy i kwasy tłuszczowe, a także argininę. Specyficzna kombinacja tych substancji powoduje ułatwianie osiągania erekcji, zwiększanie popędu płciowego, zwiększenie produkcji spermy i ruchliwości plemników. Wykazuje również działanie wzmacniające i poprawiające funkcje umysłowe. Korzeń Maki może być również stosowany przez Panie.
  • Owies zwyczajny (Avena sativa) – okazuje się że w zamierzchłych czasach stosowany był jako środek uspokajający. Doskonale sprawdzał się jako metoda walki z bezsennością. Spożywanie produktów zawierających owies pobudzają uwalnianie się testosteronu, a co za tym idzie zwiększają popęd seksualny.
  • Kozieradka (Trigonella foenum-graecum L.) – stosowana jest podczas osłabienia psychicznego i fizycznego, działa osłaniająco i przeciwzapalnie na błonę przewodu pokarmowego i w stanach zapalnych skóry. Wiele dowodów wskazuje na to, że posiada działanie anaboliczne, a więc zwiększa poziom testosteronu.
  • Guarana (Paullinia cupana) – naturalny środek pobudzający. Zawiera kofeinę, która pobudza organizm w stanach zmęczenia i znużenia. Wpływ guarany bardzo często odnosi pozytywne efekty w walce z zaburzeniami erekcji.
  • Cynk – nieoceniony przy problemach związanych z obniżonym libido. Czynnie uczestniczy w utrzymaniu prawidłowego poziomu płodności. Reguluje również utrzymanie prawidłowego stężenia testosteronu w organizmie. Dodatkowym atutem jest także jego zbawienne działanie na a układ immunologiczny oraz narząd wzroku.

Udostępnij ten artykuł na:

Aleksandra Emini

Autorka tekstów o zdrowym trybie życia, urodzie, suplementach. Blogerka. Z wykształcenia jest dietetykiem. Prywatnie mama dwóch córek, żona, miłośniczka diet i jazdy na rowerze. Aleksandra Emini wkłada dużo energii, pasji i czasu w przygotowanie każdego tekstu. Stara się by jej opracowania były rzeczowe, obiektywne a jednocześnie "lekkostrawne" dla czytelników. Więcej informacji na temat Aleksandry Emini znajdziesz na jej blogu osobistym: https://aleksandraemini.home.blog/.

Zobacz wszystkie wpisy autora: