Piękne piersi cz.1 – Bielizna


Piękne piersi - biustonoszOgólnie w społecznej świadomości przyjęło się, że atrakcyjność biustu zależy od jego wielkości. Na chwilę obecną staje się to powoli stereotypem. Coraz więcej kobiet staje się bardziej świadoma swojego ciała i jego atutów uświadamiając sobie, że rozmiar to tylko połowa sukcesu. Dużo większe znaczenie ma odpowiednia pielęgnacja. Kobiecy biust fascynuje mężczyzn bez względu na rozmiar, chociażby ze względu na fakt, że gusta są różne;)
Zamiast martwić się wielkością piersi pomyślmy raczej o tym, na co pośrednio mamy wpływ, a więc ich wygląd.

Jędrne, gładkie, sprężyste piersi – dzięki odpowiedniej pielęgnacji możemy mieć wpływ na to jak się prezentują. Po pierwsze zacznijmy o tego czy Nasz biust ma odpowiednie wsparcie. Grawitacja potrafi być bezlitosna, a na stan  biustu ogromny wpływ ma bielizna jakiej używamy. Odpowiedni dobór biustonosza  to podstawa. Okazuje się, że duży odsetek kobiet przez wiele lat kupuje ten sam rozmiar stanika lub dokonuje zakupu „na oko”. Kobiecy biust ma to do siebie, że jego wielkość zmienia się na skutek wielu czynników. Dlatego tak ważne jest przymierzenie bielizny przed jej zakupem! Czasem nieoceniona okazuje się pomoc braffiterki, która profesjonalnie dopasuje rozmiar biustonosza. Pamiętajmy, że:

  • biustonosz nie może być ani zbyt ciasny ani za luźny,
  • łączenie miseczek musi przylegać do klatki piersiowej,
  • miseczki powinny obejmować całą pierś.

Ponadto drogie Panie biustonosze wykonane są z materiału, który się rozciąga i niszczy podczas długotrwałego noszenia. Bez zastanowienia pozbywajmy się bielizny, która straciła swoje właściwości podtrzymujące. Nasze piersi będą nam za to wdzięczne, zachowując ładny wygląd przez wiele lat.

WAŻNE – Istnieje związek pomiędzy długotrwałym uciskiem spowodowanym złym doborem rozmiaru bielizny a pojawianiem się zmian nowotworowych! Tak więc dobierajcie rozmiar biustonosza z należytą starannością – Wasze zdrowi jest najważniejsze!

Udostępnij ten artykuł na:

Aleksandra Emini

Autorka tekstów o zdrowym trybie życia, urodzie, suplementach. Blogerka. Z wykształcenia jest dietetykiem. Prywatnie mama dwóch córek, żona, miłośniczka diet i jazdy na rowerze. Aleksandra Emini wkłada dużo energii, pasji i czasu w przygotowanie każdego tekstu. Stara się by jej opracowania były rzeczowe, obiektywne a jednocześnie "lekkostrawne" dla czytelników. Więcej informacji na temat Aleksandry Emini znajdziesz na jej blogu osobistym: https://aleksandraemini.home.blog/.

Zobacz wszystkie wpisy autora: