Piękne piersi cz. III, czyli jak poprawić jędrność skóry piersi w domowym zaciszu


Jędrne piersiO jędrność i elastyczność Naszych piersi z powodzeniem możemy zadbać domowymi metodami. Wybraliśmy dla Was dwa bardzo skuteczne sposoby. Są to zimne natryski oraz masaż octem jabłkowym.
Być może niektóre z Was sceptycznie podejdą do stosowania zimnych natrysków, ale są one nie tylko bardzo skuteczne ale także i zdrowe. Masaż zimną wodą z prysznica fantastycznie ujędrnia i uelastycznia delikatną skórę biustu – poprawiając ukrwienie tkanek. Zaleca się więc codziennie na zakończenie wieczornego prysznica skierować strumień zimnej wody na piersi, wykonując okręgi (wokół każdej piersi) w kierunku od dołu ku górze. Efekty zobaczycie już po kilku zabiegach 😉

Naprzemiennie z zimnymi natryskami można stosować masaż tonikiem sporządzonym na bazie octu jabłkowego. Ta metoda to doskonały zabieg ujędrniający, napinający skórę. Masaż wykonujemy delikatną gąbką maczaną w toniku ruchami od dołu ku górze i od boków do linii środkowej ciała – po kilkanaście na każdą pierś.

Oto przepis na tonik z octu jabłkowego:
Składnik:

  • 1 łyżka octu jabłkowego,
  • 1 szklanka niegazowanej wody mineralnej,
  • kilka kropli olejku eterycznego (grejpfrutowy lub z trawy cytrynowej)

Wykonanie:
Wszystkie składniki łączymy w szklanej buteleczce, którą szczelnie zamykamy. Następnie pozostawiamy buteleczkę z preparatem na kilka dni w lodówce – po tym „leżakowaniu” tonik jest gotowy do użycia.

RADA: Wymienione metody przyniosą naprawdę dobre efekty jeśli będziemy je stosowały regularnie. Pamiętajmy, że woda do wykonania natrysków powinna być zimna, a nie „lodowata”. Nie stosujemy natrysków podczas przeziębienia lub w trakcie trwania innych chorób.

Udostępnij ten artykuł na:

Aleksandra Emini

Autorka tekstów o zdrowym trybie życia, urodzie, suplementach. Blogerka. Z wykształcenia jest dietetykiem. Prywatnie mama dwóch córek, żona, miłośniczka diet i jazdy na rowerze. Aleksandra Emini wkłada dużo energii, pasji i czasu w przygotowanie każdego tekstu. Stara się by jej opracowania były rzeczowe, obiektywne a jednocześnie "lekkostrawne" dla czytelników. Więcej informacji na temat Aleksandry Emini znajdziesz na jej blogu osobistym: https://aleksandraemini.home.blog/.

Zobacz wszystkie wpisy autora: