Walczysz z cellulitem? Sprawdź czego należy unikać.


Kolorowe drinkiIlość porad na temat walki z cellulitem jest właściwie nieograniczona, a co z czynnikami pozwalającymi na bezkarne oszpecanie ud, pośladków i ramion pomarańczową skórką? Zapoznajmy  się trochę bliżej ze sprzymierzeńcami tej nieestetycznej przypadłości.

Czynniki wpływające na powstawanie cellulitu:

  1. Siedzący tryb życia – badania nad przyczynami powstawania cellulitu wykazały, że Panie prowadzące siedzący tryb życia są dużo bardziej narażone na występowanie pomarańczowej skórki, niż te aktywne fizycznie.
  2. Alkohol – jego spożywanie szczególnie w postaci kolorowych drinków nie tylko źle wpływa na ogólny stan cery, ale także przyspiesza powstawanie zmian cellulitowych.
  3. Kawa – pita w nadmiernych ilościach prowokuje nadnercza do zwiększonego wydzielania adrenaliny, która hamuje filtrowanie krwi z toksyn. To równie żnie sprzyja gładkiej skórze.
  4. Słodycze – któż potrafi się im oprzeć? Niestety ich spożywanie prowadzi do nadwagi, która bardzo często idzie w parze z pomarańczową skórką.
  5. Fast foody – chyba nie trzeba wyjaśniać jak bardzo są szkodliwe dla zdrowia i kondycji skóry.
  6. Sól – odpowiedzialna za zatrzymywanie wody w organizmie.
  7. Nadwaga i otyłość – dodatkowe kilogramy to bardzo sprzyjający czynnik tworzenia się zgrubień pod skórą.
  8. Sód – podobnie jak sól zatrzymuje wodę w organizmie, co niekorzystnie działa na kondycję skóry.

Unikając tych ośmiu grzechów przeciwko jędrnej i gładkiej skórze, oddalicie od siebie widmo powstawania oraz pogłębiania się cellulitu. Jeśli już się z nim borykacie to eliminacja wymienionych czynników zdecydowanie wspomoże Waszą walkę z pomarańczową skórką.

Udostępnij ten artykuł na:

Aleksandra Emini

Autorka tekstów o zdrowym trybie życia, urodzie, suplementach. Blogerka. Z wykształcenia jest dietetykiem. Prywatnie mama dwóch córek, żona, miłośniczka diet i jazdy na rowerze. Aleksandra Emini wkłada dużo energii, pasji i czasu w przygotowanie każdego tekstu. Stara się by jej opracowania były rzeczowe, obiektywne a jednocześnie "lekkostrawne" dla czytelników. Więcej informacji na temat Aleksandry Emini znajdziesz na jej blogu osobistym: https://aleksandraemini.home.blog/.

Zobacz wszystkie wpisy autora: