Wypadanie włosów a dieta


Wypadanie włosówPrzyczyny utraty włosów mogą być różne. Jednak zamiast od razu wpadać w panikę zastanówmy się najpierw nad Naszą dietą. Nie ma sensu narażać się na niepotrzebny stres, jeśli przyczyną utraty włosów może być złe odżywianie. Powód wypadania włosów może znajdować się na Naszym talerzu, a najczęściej wynika z tego czego na nim brakuje.

Zdrowie włosów warunkuje odpowiednia dieta. Aby były zdrowe i silne potrawy przez Nas spożywane powinny zawierać: cynk, magnez, żelazo, witaminy takie jak witamina A, witamina C, witamina E oraz te z grupy B – szczególnie witamina B3 i biotyna (witamina H, B7)  a także siarkę. Dlatego też podstawą diety powinny być jajka (szczególnie żółtka), kalafior, kapusta, brukselka, cebula oraz czosnek. Bardzo dobroczynny wpływ na włosy mają także kwasy tłuszczowe omega-3 ich źródło znajdziecie w tłustych rybach i orzechach.

Jeśli wasza dieta jest uboga w wymienione produkty, całkiem możliwe, że właśnie tu tkwi przyczyna złej kondycji włosów oraz ich wypadania. Mimo wszystko warto jednak skonsultować się z lekarzem, który wyeliminuje inne podłoża łysienia.

CIEKAWOSTKA – Do budowy nowych włosów ( w miejscu wypadających) niezbędne jest białko. Zadbajcie aby w Waszej diecie znalazło się przynajmniej ok. 100g drobiu lub ryb dziennie. Wegetarianie z powodzeniem mogą zastąpić te produkty soją.

Udostępnij ten artykuł na:

Aleksandra Emini

Autorka tekstów o zdrowym trybie życia, urodzie, suplementach. Blogerka. Z wykształcenia jest dietetykiem. Prywatnie mama dwóch córek, żona, miłośniczka diet i jazdy na rowerze. Aleksandra Emini wkłada dużo energii, pasji i czasu w przygotowanie każdego tekstu. Stara się by jej opracowania były rzeczowe, obiektywne a jednocześnie "lekkostrawne" dla czytelników. Więcej informacji na temat Aleksandry Emini znajdziesz na jej blogu osobistym: https://aleksandraemini.home.blog/.

Zobacz wszystkie wpisy autora: