Co o stanie zdrowia mówią twoje włosy?

Anna Mackojć
Anna Mackojć

Kondycja włosów odzwierciedla stan organizmu, a także dużo mówi o sposobie odżywiania, a nawet stylu życia. Schorzenia skóry głowy i problemy związane z wypadającymi włosami to często objaw wielu chorób, a nie tylko efekt nieprawidłowej pielęgnacji czy chwilowego osłabienia organizmu. Dlatego jeśli zauważymy niepokojące sygnały, związane z osłabieniem lub nadmiernym wypadaniem włosów, warto skonsultować się z trychologiem.

Czytaj dalej Co o stanie zdrowia mówią twoje włosy?

Nie trać włosów zimą! Tak zadbasz o nie dietą

Nie trać włosów zimą! Tak zadbasz o nie dietą
Nie trać włosów zimą! Tak zadbasz o nie dietą

Osłabione, bez życia, blasku i w nienajlepszej formie – takie bywają nasze włosy w sezonie zimowym, kiedy noszenie czapek, mróz i zmiany temperatur pogarszają ich kondycję. Jak dzięki odpowiedniej diecie sprawić, by mimo niesprzyjającej aury nadać włosom piękny wygląd i witalność? O tym, jak zadbać o włosy zimą, mówi Katarzyna Zadka – dietetyk, ekspert w programie edukacyjnym „Żyj smacznie i zdrowo”!

Czytaj dalej Nie trać włosów zimą! Tak zadbasz o nie dietą

Princess Hair ™ – Najlepsza maseczka na włosy

Princess hair
Princess hair ™

Problem wypadania włosów dotyczy każdego z nas, bez względu na płeć. Zanieczyszczenie środowiska, presja w pracy, zła / niezbilansowana dieta znacząco pogarszają kondycję skóry głowy oraz włosów. Efektem tych czynników jest pogorszenie jakości włosów w tym ich płowienie, utrata wytrzymałości i objętości, pojawienie się rozdwojonych końcówek, a także łamliwość i wypadanie.
Czytaj dalej Princess Hair ™ – Najlepsza maseczka na włosy

Wiosną tracimy więcej włosów

Wiosną tracimy więcej włosów
Wiosną tracimy więcej włosów. Wypowiedź: Urszula Chodorska-Lema kosmetolog Centrum WellDerm.

Wiosną tracimy więcej włosów. Sprawdź jak je wzmocnić w domu. Dziennie tracimy ok. 100-150 włosów. Nie ma to wpływu na wygląd fryzury.  Faktem natomiast jest, że wiosną wymiana włosów jest intensywniejsza i ma to związek z okresem przesilenia. Temu procesowi można jednak przeciwdziałać. Jak? Oto kilka porad.

Czytaj dalej Wiosną tracimy więcej włosów

Transplantacja włosów coraz popularniejsza

Transplantacja włosów coraz popularniejsza
Transplantacja włosów coraz popularniejsza. Wypowiedź : Dr n. med. Grzegorz Turowski, chirurg plastyk

Co roku na całym świecie wykonuje się już ponad 1 milion zabiegów chirurgicznej i niechirurgicznej rekonstrukcji owłosienia – podaje w swoim najnowszym raporcie ISHRS. W zaledwie 10 lat liczba zabiegów wzrosła na całym świecie aż o 64%. Eksperci prognozują, że w latach 2016-2020 sam rynek urośnie o kolejne 25%.

Czytaj dalej Transplantacja włosów coraz popularniejsza

Domowe sposoby na regenerację włosów suchych i zniszczonych

Domowe sposoby na regenerację włosów suchych i zniszczonych
Domowe sposoby na regenerację włosów suchych i zniszczonych

Chciałabym podzielić się z Wami przepisami na domowe kosmetyki do pielęgnacji włosów. Zima to okres, kiedy powinniśmy szczególnie dbać o włosy. Są one narażone nie tylko na niskie temperatury, wiatr, czy sezonowe osłabienie, ale także na uszkodzenia mechaniczne wynikające z noszenia nakryć głowy. To bardzo ważne aby w tym czasie stosować właściwe i skuteczne terapie wzmacniające, aby uniknąć zmatowieniu, łamamiu czy wypadaniu włosów. Czytaj dalej Domowe sposoby na regenerację włosów suchych i zniszczonych

Włosy – jak je odpowiednio pielęgnować?

Naturalny blondJeśli zależy Wam na tym, aby Wasze włosy jak najdłużej cieszyły się zdrowym wyglądem musicie nie tylko zwracać uwagę na swoją dietę, ale również należycie o nie dbać. W wielu przypadkach odpowiednia pielęgnacja w dużym stopniu ograniczy wypadanie włosów. Stosowanie tych kilku poniższych porad nie tylko znacznie polepszy kondycję Waszych włosów, ale również sprawi, że odwdzięczą się one blaskiem i zdrowym wyglądem. Czytaj dalej Włosy – jak je odpowiednio pielęgnować?

Domowe sposoby na wypadanie włosów cz.III

Domowe sposoby na wypadanie włosów cz.IIIZbliżając się ku końcowi naszego cyklu postanowiliśmy skupić się na kuracjach typowo ziołowych. Nie są to żadne odkrywcze kwestie, jednak z pewnością zapomniane lub najzwyczajniej niedoceniane. Z uporem maniaka przypominamy o wizycie u specjalisty, albowiem wypadnie włosów może mieć swoje głębsze podłoże. Czytaj dalej Domowe sposoby na wypadanie włosów cz.III

Domowe sposoby na wypadanie włosów cz.II

Domowe sposoby na wypadanie włosów cz.IIKontynuujemy nasz mini-cykl poświęcony domowym sposobom na wypadanie włosów. Mamy nadzieję, że te, sprawdzone przez internautów i polecane z pokolenia na pokolenie, metody staną się dla Was pomocą w walce z tą niekomfortową dolegliwością. Pamiętajcie, że żadne domowe sposoby nie zwalniają Was od wizyty u specjalisty, który zdiagnozuje przyczynę wypadania włosów i w razie konieczności wdroży odpowiednie leczenie. Czytaj dalej Domowe sposoby na wypadanie włosów cz.II

Wypadanie włosów a dieta

Wypadanie włosówPrzyczyny utraty włosów mogą być różne. Jednak zamiast od razu wpadać w panikę zastanówmy się najpierw nad Naszą dietą. Nie ma sensu narażać się na niepotrzebny stres, jeśli przyczyną utraty włosów może być złe odżywianie. Powód wypadania włosów może znajdować się na Naszym talerzu, a najczęściej wynika z tego czego na nim brakuje.

Czytaj dalej Wypadanie włosów a dieta