Nie trać włosów zimą! Tak zadbasz o nie dietą.

Nie trać włosów zimą! Tak zadbasz o nie dietą
Nie trać włosów zimą! Tak zadbasz o nie dietą

Osłabione, bez życia, blasku i w nienajlepszej formie – takie bywają nasze włosy w sezonie zimowym, kiedy noszenie czapek, mróz i zmiany temperatur pogarszają ich kondycję. Jak dzięki odpowiedniej diecie sprawić, by mimo niesprzyjającej aury nadać włosom piękny wygląd i witalność? O tym, jak zadbać o włosy zimą, mówi Katarzyna Zadka – dietetyk, ekspert w programie edukacyjnym „Żyj smacznie i zdrowo”!

Czytaj dalej Nie trać włosów zimą! Tak zadbasz o nie dietą.

Princess Hair ™ – Najlepsza maseczka na włosy

Princess hair
Princess hair ™

Problem wypadania włosów dotyczy każdego z nas, bez względu na płeć. Zanieczyszczenie środowiska, presja w pracy, zła / niezbilansowana dieta znacząco pogarszają kondycję skóry głowy oraz włosów. Efektem tych czynników jest pogorszenie jakości włosów w tym ich płowienie, utrata wytrzymałości i objętości, pojawienie się rozdwojonych końcówek, a także łamliwość i wypadanie.
Czytaj dalej Princess Hair ™ – Najlepsza maseczka na włosy

Wiosną tracimy więcej włosów

Wiosną tracimy więcej włosów
Wiosną tracimy więcej włosów. Wypowiedź: Urszula Chodorska-Lema kosmetolog Centrum WellDerm.

Wiosną tracimy więcej włosów. Sprawdź jak je wzmocnić w domu. Dziennie tracimy ok. 100-150 włosów. Nie ma to wpływu na wygląd fryzury.  Faktem natomiast jest, że wiosną wymiana włosów jest intensywniejsza i ma to związek z okresem przesilenia. Temu procesowi można jednak przeciwdziałać. Jak? Oto kilka porad.

Czytaj dalej Wiosną tracimy więcej włosów

Transplantacja włosów coraz popularniejsza

Transplantacja włosów coraz popularniejsza
Transplantacja włosów coraz popularniejsza. Wypowiedź : Dr n. med. Grzegorz Turowski, chirurg plastyk

Co roku na całym świecie wykonuje się już ponad 1 milion zabiegów chirurgicznej i niechirurgicznej rekonstrukcji owłosienia – podaje w swoim najnowszym raporcie ISHRS. W zaledwie 10 lat liczba zabiegów wzrosła na całym świecie aż o 64%. Eksperci prognozują, że w latach 2016-2020 sam rynek urośnie o kolejne 25%.

Czytaj dalej Transplantacja włosów coraz popularniejsza

Domowe sposoby na regenerację włosów suchych i zniszczonych

Domowe sposoby na regenerację włosów suchych i zniszczonych
Domowe sposoby na regenerację włosów suchych i zniszczonych

Chciałabym podzielić się z Wami przepisami na domowe kosmetyki do pielęgnacji włosów. Zima to okres, kiedy powinniśmy szczególnie dbać o włosy. Są one narażone nie tylko na niskie temperatury, wiatr, czy sezonowe osłabienie, ale także na uszkodzenia mechaniczne wynikające z noszenia nakryć głowy. To bardzo ważne aby w tym czasie stosować właściwe i skuteczne terapie wzmacniające, aby uniknąć zmatowieniu, łamamiu czy wypadaniu włosów. Czytaj dalej Domowe sposoby na regenerację włosów suchych i zniszczonych

Włosy – jak je odpowiednio pielęgnować?

Naturalny blondJeśli zależy Wam na tym, aby Wasze włosy jak najdłużej cieszyły się zdrowym wyglądem musicie nie tylko zwracać uwagę na swoją dietę, ale również należycie o nie dbać. W wielu przypadkach odpowiednia pielęgnacja w dużym stopniu ograniczy wypadanie włosów. Stosowanie tych kilku poniższych porad nie tylko znacznie polepszy kondycję Waszych włosów, ale również sprawi, że odwdzięczą się one blaskiem i zdrowym wyglądem. Czytaj dalej Włosy – jak je odpowiednio pielęgnować?

Domowe sposoby na wypadanie włosów cz.II

Domowe sposoby na wypadanie włosów cz.IIKontynuujemy nasz mini-cykl poświęcony domowym sposobom na wypadanie włosów. Mamy nadzieję, że te, sprawdzone przez internautów i polecane z pokolenia na pokolenie, metody staną się dla Was pomocą w walce z tą niekomfortową dolegliwością. Pamiętajcie, że żadne domowe sposoby nie zwalniają Was od wizyty u specjalisty, który zdiagnozuje przyczynę wypadania włosów i w razie konieczności wdroży odpowiednie leczenie. Czytaj dalej Domowe sposoby na wypadanie włosów cz.II